Noteiks labāko Latvijā ražoto sieru, biezpienu, jogurtu un sviestu.

Kooperatīvā sabiedrība „Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība” (LPCS) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 organizē Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursus, kuru uzvarētāji tiks apbalvoti starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food 2013” atklāšanas ceremonijā 4. septembrī Ķīpsalā.


Šogad konkurss notiks sešām piena produktu grupām – svaigajam sieram, kausētajam sieram, glazētajiem sieriņiem, vājpiena biezpienam, dzeramajam jogurtam un augstākā labuma sviestam.

Šī gada pārtikas produktu konkursu mērķis ir apkopot un izcelt labāko piensaimniecības uzņēmumu un meistaru pieredzi, kā arī popularizēt piena produktu lietošanu iedzīvotāju uzturā.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norāda: „LPCS jau septiņpadsmito gadu „Riga Food” ietvaros organizē piena produktu konkursu. Tā mēs turpinām tradīciju apzināt un izcelt piena nozares kvalitatīvākos produktus. Pārstrādātāji konkursam gatavojas īpaši atbildīgi, lai izceltu savu veikumu un novērtētu arī konkurentu paveikto. Piena produktu cienītajiem „Riga Food” medaļas ir īpaša atpazīšanas zīme izciliem produktiem.”

Siera konkursā par “Riga Food” medaļām cīnīsies piensaimnieki, kas ražo kausēto un svaigo sieru (uz biezpiena bāzes). Biezpiena konkursā tiks vērtēts Latvijā ražots vājpiena biezpiens ar tauku saturu līdz 0,5%.

Pēc LPCS ziņām, 2012.gadā pavisam tika saražotas 14.0 tūkst. t svaigā siera un biezpiena, kā arī 1.8 tūkst. t kausētā siera.

Šogad notiks arī sviesta konkurss, kur par medaļām cīnīsies augstākā labuma saldkrējuma un skābkrējuma sviesta (ar piena tauku saturu ne mazāku kā 80%, maksimālo ūdens saturu – 16% un beztauku sausnu ne lielāku kā 2%) ražotāji. Zināms, ka 2012. gadā Latvijā tika saražotas 4.9 tūkst. t augstākā labuma sviesta.

Dzeramā jogurta konkursā tiks noteikts labākais Latvijā ražotais jogurts ar tauku saturu līdz 2% un ar tauku saturu no 2-4%. Pēc LPCS datiem, 2012. gadā Latvijā tika saražotas 7.5 tūkst. t dzeramā jogurta.

Tāpat izstādē „Riga Food 2013” notiks arī glazēto biezpiena sieriņu konkurss, kur kompetenta žūrija izvēlēsies labākos saldos gardumus.

Lai piedalītos konkursos, pretendentiem jāiesniedz rakstisks pieteikums LPCS – Bauskas ielā 180, Rīgā līdz 2013. gada 12. augustam. Vairāk informācijas var iegūt, zvanot pa tālruni 67620874 vai rakstot uz e-pastu Zanei Miezītei: zane.miezite@piensaimniekusavieniba.lv. Ar konkursu nolikumiem var iepazīties internetā www.rigafood.lv un www.piensaimniekusavieniba.lv

Šī gada konkursa komisija – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāne un konkursa komisijas vadītāja asoc. prof., Dr. sc. ing. Inga Ciproviča, kooperatīvās sabiedrības „Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība” valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, „BIOR” vecākā eksperte references un sertifikācijas jomā Inese Ozollapa, Latvijas Lauksaimniecības universitātes docente, valsts emeritētā zinātniece, Dr.sc.ing. Lilita Ozola, Pārtikas un veterinārā dienesta Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Una Rubīna, Rīgas Stradiņa Universitātes doktorante, diētas ārste Lolita Neimane, Zemkopības ministrijas Valsts sekretāra vietniece, Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktore Rigonda Lerhe un Dienas Bizness žurnāliste Sandra Dieziņa.

Konkursu uzvarētāji saņems starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food 2013” zelta, sudraba un bronzas medaļas, kā arī LPCS atzinības rakstus un naudas balvas.

LPCS ik gadu izstādē „Riga Food” rīko augstas kvalitātes piena produktu konkursus, kas ir guvuši ievērojamu piensaimnieku atsaucību, kā arī profesionāļu un gardēžu novērtējumu.

Kā zināms, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2013” notiks no 4. līdz 7. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi papildina plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma. Vairāk: www.rigafood.lv

Papildu informācija:
Ilze Stebera, BT 1 sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.:  67065007; e-pasts: ilze.stebera@bt1.lv

Zane Miezīte, LPCS biroja vadītāja
Tālr.: 67620874; e-pasts: zane.miezite@piensaimniekusavieniba.lv

Riga Food 2013 īstenots sadarbībā ar: 

Valsts Lauku tīkls                                    SIA ” Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs”


 

 

Riga Food nolikumus varat lejupielādēt uzspiežot uz attiecīgā nolikuma –

Svaigo un kausēto sieru konkursa nolikums 2013 

Sviesta nolikums 2013

Vājpiena biezpiena nolikums 2013

Dzeramo jogurtu konkursa nolikums 2013

Glazēto sieriņu konkursa nolikums 2013