Labākos piena produktus paziņos izstādē “Riga Food 2017”!

Lai popularizētu piena produktu nozīmi ikdienas uzturā un parādītu, cik daudz un dažādus veselīgus produktus Latvijas pārstrādes uzņēmumi un meistari spēj saražot, sniedzot aizvien jaunas garšas, 6. septembrī izstādē “Riga Food 2017” tiks paziņoti un apbalvoti Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursa uzvarētāji.

Šogad Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursā tika noteikti labākie piena produkti kategorijās “Gada jaunais produkts” un “Skābais krējums ar tauku saturu 20 %”.

“Vēlamies izcelt jaunos produktus, kas radīti pēdējā gada laikā. Uzsvars tiek likts uz jaunām, vēl nebijušām garšu kombinācijām, kā arī inovatīvu produktu apzināšanu un popularizēšanu ar vēlmi jaunos produktus padarīt pazīstamākus. Mums jādara viss iespējamais, lai patērētājs ātrāk uzzinātu par jaunumiem piena nozarē. Turklāt šī gada izmaiņas konkursa nolikumā paredz, ka konkursā var piedalīties tikai Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) biedri un biedru saistītie uzņēmumi, kas reģistrēti un ražo Latvijā,” norāda LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Konkursa komisija

Šī gada konkursa komisija – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāne un konkursa komisijas vadītāja asociētā profesore Dr. sc. ing. Inga Ciproviča, kooperatīvās sabiedrības „Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība” valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” Kvalitātes nodaļas vecākā eksperte Inese Ozollapa, „BIOR” Ķīmijas nodaļas vecākā eksperte Daina Podskočija, Pārtikas un veterinārā dienesta Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Zeltīte Skalberga, Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītāja Dace Freimane, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante, diētas ārste Lolita Neimane, SIA „Maxima Latvija” Procesu un kvalitātes vadības departamenta direktore Dace Grava, SIA „RIMI Latvia” kvalitātes vadītāja Māra Tamane.

Labāko apbalvošana

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti uzreiz pēc starptautiskās pārtikas izstādes „Riga Food 2017” oficiālās atklāšanas ceremonijas – 6. septembrī konferenču zālē Nr. 3. Labākie saņems „Riga Food 2017” medaļas un LPCS atzinības rakstus.

Atskats

Pagājušajā gadā piena produkti tika vērtēti sešās kategorijās – kefīrs ar tauku saturu no 1,5 līdz 3,0 %, biezpiens ar tauku saturu 9 %, krējums ar tauku saturu 20 %, augstākā labuma sviests, nogatavināts Holandes tipa puscietais siers un 2015. / 2016. gada jaunais produkts divās kategorijās – raudzētie piena produkti un sieri, t. sk. termizētie, kausētie, kūpinātie. Ar visu laureātu sarakstu varat iepazīties šeit: https://www.piensaimniekusavieniba.lv/

Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursu rīko kooperatīvā sabiedrība Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība (LPCS) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un to finansiāli atbalsta Zemkopības ministrija.  

“Riga Food” – pārtikas nozares centrālais notikums Baltijas valstīs!

Kā zināms, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde „Riga Food 2017” notiks no 6. līdz 9. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi papildina plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma. Sekojiet izstādes aktualitātēm mājaslapā: www.rigafood.lv; sociālajā tīklā: www.facebook.com/rigafood

Papildu informācija: 

Krista Garkalne, LPCS

Tālr.: 26311133; e-pasts: info@piensaimniekusavieniba.lv

Aiga Kupre-Vociša, BT 1 sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: +371 26591588; e-pasts: aiga.vocisa@bt1.lv